Dlaczego SOCIETY 2 ECO ? 

  
 
Nowe inwestycje

Jeśli zamierzasz budować nowy dom (lub remontować istniejący) koniecznie zastanów się nad sposobem jego ogrzewania. Staraj się zaprojektować i uwzględnić w całym systemie energooszczędne źródła takie jak: pompa ciepła, kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pomimo pozornie zwiększonych kosztów początkowych inwestycja ta zwróci się z wielokrotnym zyskiem, dodatkowo masz możliwość uzyskania dofinansowania od Państwa. Zwróć również uwagę na właściwe ocieplenie ścian oraz system wentylacji. Nie bez znaczenia jest również kupno właściwej działki i usytuowanie na niej naszego domu.

Kupując nowy sprzęt AGD taki jak pralka, lodówka czy zmywarka konicznie zwracaj uwagę na tzw. klasę wydajności energetycznej, najlepiej aby była to klasa A. Często sprzęt taki jest o kilkaset złotych droższy, ale inwestycja ta zwraca się już po kilkunastu miesiącach lub szybciej.

Na co dzień. Działania bieżące

Wymieniaj systematycznie żarówki na energooszczędne. Zacznij od tych których używasz najczęściej i najdłużej. Po wymianie porównaj rachunki za energię elektryczną na pewno zauważysz istotne różnice!

Zamontuj we wszystkich bateriach łazienkowych i kuchennych dławiki lub tzw. dysze Venturiego. Oszczędności zużywanej wody mogą sięgnąć 30-40% lub więcej.

Zawsze wyłącz urządzenie elektryczne z sieci w taki sposób aby niepotrzebnie nie były w stanie tzw. czuwania "stand-by". Możesz zastosować specjalne listwy odcinające prąd od kilku podłączonych urządzeń na raz lub specjalne wyłączniki starowane pilotem.

Używając pralkę lub zmywarkę staraj się wybierać programy z niskimi temperaturami i tzw. programy EKO.

 


 

strona główna  |  do góry  |

 

Copyright © CKG-RW - Wszelkie prawa zastrzeżone  
design by TONER